Adrienn a nemzetközi diákok között egyik legnépszerűbb felsőoktatási intézménybe jár, a Kaplan Business School-ba. Először Sydney-ben kezdte tanulmányait a suli falai között, de időközben átköltözött Adelaide-be, ami nem gátolta meg abban, hogy továbbra is a KBS tanulója maradjon és folytassa ausztráliai tanulását. Hetente csupán egy napot tölt az iskolai falai között és mindösszesen 2 tantárgyat tanul az adott szemeszterben, merőben eltérve az itthoni főiskolák és egyetemek 8-11 darabos tantárgylistájával félévenként.
De mégis milyen ide járni? Adrienn szerint mindenképpen megérte, hogy ide jelentkezett, rövid beszámolóját alább olvashatjátok:
Már a legelejétől fogva kellemes a benyomásom a Kaplan Business suliról, legfőképpen az ott dolgozók hozzáállását tudnám kiemelni. Az adelaidei kampuszra való áthelyezésemet zökkenőmentesen intézték, egyik napról a másikra.
A beiratkozáskor az orientációs nap is nagyon hasznosnak bizonyult. Ott volt a dékán és jó néhány tanár akik előadást tartottak, illetve az iskola diák nagykövetei közül is jelen volt egy, aki megosztotta a saját tapasztalatait az iskoláról és arról, hogy hogyan talált állást, stb. Egytől egyig hasznos info volt és nemcsak elvesztegetett idő.
Ami nagyon fontos, hogy mindegyik kampuszon van karrier tanácsadójuk. Sydneyben egy srác, aki nagyon komolyan veszi a munkáját, néha átjön Adelaidebe is segíteni, és ahogy láttam most keresnek mellé egy másik embert Sydneybe. Az adelaidei lánnyal is talákoztam már, egy előre leegyeztetett időpontban leültünk átnézni az önéletrajzomat és abban maradtunk, hogy ahogy haladok az önéletrajzom átalakításával, folyamatosan egyeztetünk míg tökéletes nem lesz. Emellett azonnal jelentkeztem az iskola gyakornoki programjára, remélhetőleg a második trimesztertől el is tudnak helyezni egy vállalatnál. Gyakornokoskodás után könnyebben szokott menni a szakirányú álláskeresés, sőt a gyakornokok jelentős részének az a cég ajánl munkát, ahol gyakornokként dolgozott. Ha kész az önéletrajzom, a következő lépés a LinkedIn profilom átalakítása lesz. Az iskola rengeteg előadást szervez például networking-ről, amin teljesen ingyenesen lehet részt venni. Minden alkalommal külsős szakértőt hivnak.
A trimeszter harmadik hetében a Kaplan Managing Directora végigjárta az összes kampuszt és előadást tartott. Megadta a saját e-mail címet, hogy nyugodtan lehet keresni tanácsért mert szívesen követi a diákok előmenetelét. Írtam neki egy levetel, amiben tanácsot kértem tőle többek között arról hogyan hidaljam át álláskeresésnél, hogy nincs releváns ausztrál szakmai munkatapasztalatom. Nagyon korrekten válaszolt és összehozott a Kaplan Business két igazgatójával is (az egyik az IT osztály igazgatója), mert az ő területükhöz közelebb áll az én Project Management szakirányom. Már jeleztem feléjük, hogy keresni fogom őket, de előbb a karrier tanácsadóval szerettem volna egyeztetni.
Egyébként az iskolában majdnem mindegyik tanár biztosít ingyenes korrepetálási lehetőséget. Eddig egy “vizsgám” volt, egy csoportos. Csoporton belül együtt kellett megoldani a feladatokat, aztán pedig prezentálni. Lassan határidős lesz egy beadandó a másik tantárgynál is. Mikor azt gondoltam készen vagyok vele, bementem a tanárhoz és nagyon segítőkészen átnézte velem, hogy például a hivatkozásokkal ne legyen probléma.
Ami a jelenlétet illeti, érdemes bejárni mert akár 20%-ot is számít a végső jegynél. A finance tanár, elég keményen követel, nagyon nézi ki hiányzik az óráról, és aki nem betegség okán, az fekete listára kerül a tanár memóriájába azonnal. És nem csak a jelenlét számít bele a végső jegybe hanem az órai munka is, az is kb. 20% a jegyből.
A sulinak van egy szoftver programja, ami nézi a plagizációt, erről volt külön egy előadás is mármint arról, hogyan kell használni az iskola web-es felületén a programot, ahová a beadandót fel kell tölteni. A programot nagyon egyszerű használni és nagyon gyorsan dolgozik, perceken belül látszik az eredmény, hogy a feltöltött dokumentum hány százaléka egyezik más forrásokkal, amivel a szoftver összevet. Ezután indulhat az átfogalmazás, hogy a százalék minél kisebb legyen és az érdemjegy minél jobb. Akinek problémája van a szoftver használatával, annak egy dedikált személy nyújt segítséget.
Szerintem nagyon jó ötlet volt, hogy ugyan arra a délutánra tettem mindkét tantárgyat, így keddenként délután 1 és este 8 óra között vannak az óráim. Mert így sikerült munkát találnom már az első héten mikor ideköltöztem Adelaidbe. Egy kisfiúra vigyázok szerda és csütörtökönként egész nap. Szóval a munka része is alakulni látszik. Szakmai munkát csak utána állok neki keresni, ha tökéletes az önéletrajzom.
Közben vettem autót is, mivel Adelaide tömegközlekedés szempontjából nagyon más mint Sydney. Autóval lényegesen gyorsabban el lehet érni mindent és ez nagyon megkönnyíti az itteni életet.
Reméljük Adriennek a továbbiakban is ilyen szuperül alakul az iskolai és a szakmai pályafutása, amiről természetesen mi is be fogunk számolni!
Ha esetleg kedvet kaptál ahhoz, hogy te is egy ausztrál suli tanulói gárdáját erősítsd, keress fel minket és segítünk megvalósítani terveidet :)